Niepubliczna Specjalna
Szkoła Podstawowa
Arka Noego
w Katowicach

Organem prowadzącym Niepubliczną Specjalną Szkołą Podstawową „Arka Noego” w Katowicach jest Fundacja Arka Noego, której misją jest edukacja dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

Zapisz dziecko do szkoły
Jaka jest naszas szkoła
  • Bezpieczna, ładna i nowoczesna
    Wyremontowany budynek został dostosowany do potrzeb naszych podopiecznych

  • Przyjazna dla dzieci i rodziców
    Nasza kadra, to ludzie oddani swojej pracy i świetnie rozumiejących potrzeby dzieci i ich rodzin

  • Ucząca przez praktyczne zaangażowanie
    Dlatego nauka w naszej szkole jest nie tylko przyjemna, ale również przynosi rezultaty

Opinia autorytetu

Arka Noego to szkoła, którą wyróżniają innowacyjne metody dydaktyczne, nowoczesne postępowanie terapeutyczne, kreatywne podejście do rozwijania umiejętności i kontaktów zarówno rówieśniczych jak i z osobami dorosłymi.

W Arce Noego ważnym elementem jest terapia logopedyczna. Program ćwiczeń opracowywany jest przez specjalistów, w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi oraz rodzicami. Dbałość o możliwie najlepszy poziom komunikacji werbalnej, to bowiem wyposażenie dzieci w najważniejszy element samodzielności oraz wyrównanie ich szans społecznych.

Wart podkreślenia jest też fakt, że corocznie szkoła organizuje – cieszące się ogromnym powodzeniem wśród nauczycieli i rodziców – konferencje metodyczno-szkoleniowe, którym patronują między innymi Polskie Towarzystwo Logopedyczne i Śląski Uniwersytet Medyczny. Prelegentami są lekarze, logopedzi, psycholodzy i pedagodzy, którzy dzielą się wiedzą – a przede wszystkim własnym doświadczeniem.

Polecam szkołę Arka Noego rodzicom dzieci z obniżoną sprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym.

dr Iwona Michalak-Widera

Logopeda

Opinia rodziców

Szukając szkoły dla naszego syna, rozglądaliśmy się za placówką, która zajmuje się nie tylko realizacją podstawy programowej, ale też zwraca uwagę  na indywidualne potrzeby i możliwości dziecka.

W ofercie Arki Noego urzekło nas, że szkoła kompleksowo podchodzi do potrzeb dzieci, nie lekceważąc przy tym problemów rodziców. Optymalnym rozwiązaniem dla nas jest to, że w Arce Józio może uczyć się, korzystać z koniecznych terapii, a dodatkowo ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań w ramach sporej gamy zajęć pozalekcyjnych.

Nie musimy się martwić o to, czy zdążymy Józiowi zapewnić wszystkie terapie i zajęcia wspierające rozwój poza szkołą. Dla naszej rodziny jest to bardzo dobry wybór, a dla Józia – radość z różnorodności i wielości zajęć, w których może brać udział.

Ola i Iwo Scelinowie
Rodzice Józia

Opinia ucznia

Wojtek lubi chodzić do Arki, bo jak sam nam powiedział, ma tutaj przyjaciół. Lubi bawić się z Kubą i Filipem.

Oprócz zabawy uczy się. Podkreśla, że najbardziej lubi liczyć i dodawać. Jak większość chłopców lubi też wychowanie fizyczne i SI.

Jego ulubione zajęcia to te z logopedą. Trudno się zresztą dziwić, bo Wojtek jest dzieckiem, które pomimo niepełnosprawności… z mową radzi sobie doskonale.

Ma też swoje osiągnięcia. W tym roku wygrał turniej jazdy konnej i jak mogą Państwo zobaczyć na załączonym filmie, nie do końca jest przekonany czy jest dobry, czy szczęśliwy z tego powodu.

Wojtek ma też swoje hobby – lubi rysować potwory.

Wojtek 
Dobry i szczęśliwy uczeń Arki Noego

Rozmowa z Wojtkiem – kliknij

O nas w mediach

Szkoła w obiektywie

Przejdź do paska narzędzi