Projekty partnerskie

Projekty, które zostały zrealizowane przy udziale innych instytucji, a ich celem głównym było zwiększenie poziomu świadomości społecznej w zakresie działalności statutowej Fundacji Arka Noego i jej partnerów projektowych.

 

 

Arka Talentów to nazwa projektu i kolorowanki, która powstała w wyniku rozległej współpracy Arki Noego z przedszkolami specjalnymi i integracyjnymi z terenu Katowic, Tychów, Mikołowa i Łazisk.

Dzieci z placówek biorących udział w projekcie rysowały zwierzęta do Arki Noego, a najlepsze prace zostały wydane w formie kolorowanki. Udało się to dzięki udziałowi w projekcie firm: Apteka Książęca, Bracia Sikora-Auto Centrum, Gabinet Stymulacji Rozwoju Beata Górny, PEWESTA, JUMPCITY, Osiedle Franciszkańskie, PIWNICZANKA, Time4, TWINPIGS, Zakon Maltański Polska, które partycypowały w kosztach wydawniczych w zamian za zamieszczenie logo w książeczce.

Arka Noego_kolorowanka A4_druk

W ramach projektu realizowanego ze środków Polskiej Zielonej Sieci udało nam się założyć przyszkolny ogród skrzynkowy, w którym dzieci uprawiają warzywa, owoce i zioła.

Warzywa i owoce zebrane z ogrodu, dzieci wykorzystują do robienia soków i sałatek.

Dzięki zaangażowaniu w prace ogrodowe, dzieci nie tylko mają bezpośredni kontakt z naturą i praktyczną lekcję przyrody ale przede wszystkim uczą się obowiązkowości i odpowiedzialności.

 

Przejdź do paska narzędzi