Wernisaż „Obrazy zapisane wyobraźnią” – patroni medialni

21 listopada, w Muzeum Historii Katowic odbędzie się 2. edycja wernisażu „Obrazy zapisane wyobraźnią”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje TVP3 Katowice, portalu Kulturalne Media i SilesiaKultura.pl

„Obrazy zapisane wyobraźnią” to unikatowa wystawa, przedstawiająca autorskie prace uczniów NSSP Arka Noego, czyli dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub umiarkowanym. Obrazy, które pojawią się na wystawie, zostały stworzone w trakcie zajęć lekcyjnych, dodatkowych i terapeutycznych.

Nasi uczniowie, Gosia i Filip, przeglądają biuletyn okolicznościowy, wydany z okazji ubiegłorocznej edycji wernisażu

Wystawa ukazuje umiejętności i talenty dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jest także okazją do integracji społeczności szkoły ze społecznością lokalną. Sam wernisaż ma na celu zwrócenie uwagi na możliwości i potrzeby społeczne osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz wywołanie poczucia dumy i radości wśród podopiecznych fundacji. Jak tłumaczy Magdalena Skorupa – Grajner, prezes Fundacji Arka Noego, to inicjatywa bardzo wzruszająca zarówno dla uczniów szkoły, jak i ich rodziców.

– Jako mama jednej z uczennic Arki Noego wiem, jak ważne jest budowanie poczucia własnej wartości u dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Wyższa samoocena sprawia, że dzieci lepiej się uczą, potrafią i chcą kulturalnie zachowywać się w miejscach publicznych, rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Na ich postrzeganie siebie bardzo pozytywnie wpływa duma z faktu, że ich prace znalazły się na wystawie. Jest to też bardzo wzruszające dla rodziców. My zdajemy sobie sprawę z ograniczeń, z jakimi zmagają się nasze pociechy, dlatego doceniamy każdy ich życiowy sukces – mówi Magdalena  Skorupa – Grajner, prezes Fundacji Arka Noego oraz mama Małgosi, naszej uczennicy.

Wernisaż wystawy „Obrazy zapisane wyobraźnią” odbędzie się 21 listopada w Muzeum Historii Katowic. W trakcie wydarzenia zostanie także przyznane wyróżnienie Darczyńcy Fundacji, wręczone przez Prezesa Fundacji Arka Noego, w podziękowaniu dla najbardziej hojnego dobroczyńcy.

Przejdź do paska narzędzi