Fundacja Arka Noego

Świadomi olbrzymiej odpowiedzialności, jaką bierzemy na siebie zajmując się edukacją dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, staramy się tworzyć najlepsze warunki do ich kształcenia.

Miejscem, gdzie realizujemy naszą misję jest Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa Arka Noego w Katowicach.

Wpłać na rozbudowę Arki Noego
Jaka jest nasza fundacja
  • Skuteczna w działaniach
    Wyznaczamy sobie cel i go osiągamy, czego dowodem jest NSSP Arka Noego

• Promująca integrację społeczną
    Realizujemy stałe wydarzenia, przybliżające środowisko lokalne do środowiska niepełnosprawnych.

• Wspierająca rozwój fizyczny i społeczny osób niepełnosprawnych
    Prowadzimy szereg terapii i zajęć hobbystycznych zarówno indywidualnych jak i grupowych także dla osób zdrowych.

Rozlicz swój podatek

Drodzy Przyjaciele

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy aplikację, dzięki której możecie rozliczyć swoje podatki

• szybko
  • prosto
  • darmowo

W ten sposób możecie przekazać nam 1% podatku bez konieczności pamiętania numeru KRS.

Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej działalności na rzecz dzieci z upośledzeniem intelektualnym.

Wspierając Fundację Arka Noego, pomagacie niepełnosprawnym dzieciom zdobyć

• edukację dostosowaną do indywidualnych potrzeb
  • sprawność dzięki koniecznym terapiom
  • rozwój zainteresowań dzięki zajęciom dodatkowym

W ten sposób dajecie nam możliwość rozwijać wszystkie obszary wsparcia, a dzieciom szansę na samodzielności w życiu dorosłym.

Magdalena i Tymoteusz Grajnerowie

Założyciele Fundacji Arka Noego

*Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Opinia Miasta Katowice na temat współpracy z Fundacją Arka Noego

Miasto Katowice współpracuje z Fundacją Arka Noego od 31 marca 2014 r. przy realizacji zadania publicznego „Wspieranie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym przewlekle chorych, poprzez integrację z otoczeniem i aktywizację społeczną”.

W latach 2014-2015 Fundacja na zlecenie Miasta Katowice realizowała projekt skierowany do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. W roku 2016 Fundacja otrzymała dotację w ramach zadania publicznego „Innowacyjne formy indywidualnej terapii w Arce Noego”, którego rezultatem była między innymi integracja społeczna dzieci niepełnosprawnych intelektualnie ze środowiskiem w szczególności rówieśniczym, poprawa koncentracji, umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Ponadto w 2017 r. Fundacja zorganizowała Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Współpraca Urzędu Miasta w Katowicach z Fundacją nie budzi zastrzeżeń co do fachowej i rzetelnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Miasto Katowice wysoko ocenia działania prowadzone przez Fundację.

Małgorzata Moryń-Trzęsimiech

Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej

Wpłać na "Rozbudowę Arki Noego"

Drodzy Przyjaciele

Chcemy rozbudować naszą Arkę i zbudować szkołę zawodową dla młodzieży z upośledzeniem intelektualnym, dlatego na koniec 2017 roku i dobry początek roku 2018 organizujemy zbiórkę. Tym razem na portalu pomagam.pl  Zapraszamy na stronę https://pomagam.pl/arkanoego
prosimy także o promocję zbiórki i wydarzenia na swoich profilach na FB.

O nas w mediach

Szkoła w obiektywie