Patroni medialni – III Praktyczna Olimpiada Matematyczna

III praktyczna olimpiada matematyczna
Patroni medialni III Praktycznej Olimpiady Matematycznej

III Praktyczna Olimpiada Matematyczna odbędzie się 28 listopada w naszej szkole! Patronatem medialnym objęły ją redakcje TVP3 Katowice, Radia Piekary, Radia Silesia i portalu MojeKatowice.pl! Patronatem honorowym już po raz trzeci objęła wydarzenie Dyrektor Wydziału Nadzoru Edukacji, Pani Magdalena Zymon.

III Praktyczna Olimpiada Matematyczna to wydarzenie wyjątkowe. Organizowana przez szkołę specjalną „Arkę Noego” w Katowicach, a finansowana przez Fundację ORLEN i Fundację PZU ma na celu udowodnić, że dzieci z niepełnosprawnością intelektualną także potrafią przyswajać wiedzę na bardzo wysokim, jak na swoje możliwości, poziomie.

– Olimpiada ma być dla uczniów nie tylko sprawdzianem, podczas którego będą mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi w praktyce, ale również wspaniałą zabawą – mówi Beata Górny, nauczycielka w naszej szkole i koordynator III Praktycznej Olimpiady Matematycznej.

– Uczestnicy poprzednich edycji byli naprawdę zadowoleni, bardzo podobała im się forma olimpiady. W tym roku mamy przygotowane upominki dla każdego dziecka, jako uznanie za trud i wysiłek włożony w rozwiązywanie zadań. Dla nich takie docenienie ich zaangażowania to nieprawdopodobna motywacja do działania. To bardzo ważne, aby dzieci mogły poczuć, że mimo swojej niepełnosprawności są w stanie osiągać sukcesy – dodaje na zakończenie Pani Beata Górny.

Dziękujemy bardzo Fundacji ORLEN oraz Fundacji PZU za dofinansowanie Olimpiady, oraz redakcjom TVP3 Katowice, Radia Piekary, Radia Silesia i portalu MojeKatowice.pl za objęcie imprezy patronatem medialnym!

Przejdź do paska narzędzi