II Praktyczna Olimpiada Matematyczna

II Praktyczna Olimpiada Matematyczna dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim już za nami. Trzydzieścioro dzieci z 8 szkół specjalnych zmagało się z zadaniami matematycznymi, przekładając swą wiedzę na czynności praktyczne i użyteczne na co dzień.

Równolegle do II Praktycznej Olimpiady Matematycznej odbywała się mini olimpiada dla klas I – III. Maluchy zmagały się między innymi z odmierzaniem produktów potrzebnych do ugotowania budyniu oraz przygotowaniem szaszłyków owocowych w kolejności i według wzoru podanego na karcie zadań.

W tegorocznej olimpiadzie pierwsze miejsce zajęli uczniowie ZSS im. Janusza Korczaka w Mysłowicach, drugie miejsce przypadło SP 33 Specjalnej z Chorzowa, trzecie miejsce z identyczną liczbą punktów zajęły SP nr 7 z Katowic oraz SPS nr 11 z Rudy Śląskiej. Dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w olimpiadzie.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom finansowym z Fundacji mBank w ramach programu mPotęga, pod patronatem honorowym Dyrektora Wydziału Nadzoru Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Olimpijczyków opieką otoczyli wolontariusze, uczennice Szkoły Podstawowej nr 64 w Katowicach, którzy odczytywali zadania, sprawdzali poprawność ich wykonania oraz przyznawali punkty.

Wolontariuszkom serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również pani Anecie Kuczmińskiej właścicielce piekarni, cukierni Magnat z Piekar Ślaskich fundatorowi poczęstunku dla olimpijczyków i wolontariuszy.

MINI OLIMPIADA

WRĘCZENIE NAGRÓD

Przejdź do paska narzędzi