I Praktyczne warsztaty matematyczne dla nauczycieli

„Zabawy matematyczne, gry logiczne, maty edukacyjne, roboty, tworzenie i wykorzystanie prostych „gadżetów” edukacyjnych”, to zakres I Praktycznych Warsztatów Matematycznych, które odbyły się 24 października 2018 r. w ramach II edycji Praktycznej Olimpiady Matematycznej finansowanej przez Fundację mBank.

Kreatywne zajęcia dla nauczycieli prowadził mgr Adrian Pontus, inżynier automatyki i robotyki, pedagog, nauczyciel w szkole podstawowej dla chłopców KUŹNICA w Katowicach, gdzie na co dzień prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu techniki, robotyki i inżynierii (STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics), instruktor Legoterapii, muzykoterapeuta.

Ponieważ aktywność matematyczna uczniów w głównej mierze zależy od kreatywności nauczycieli, prowadzący warsztaty pozwalał biorącym w nich udział nauczycielom, wejść w rolę dziecka, „pobawić się pomocami” po to, by mogli w pełni poznać ich funkcjonalność i nauczyć się je wykorzystywać tak, aby w trakcie lekcji prowokować uczniów do stawiania pytań i poszukiwania rozwiązań.

Przejdź do paska narzędzi