Projekty własne

Projekty, które powstały z naszej inicjatywy i zostały w całości sfinansowane przez Fundację Arka Noego.

Pierwszym wielkim celem Fundacji Arka Noego było otwarcie szkoły specjalnej dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, a żeby tego dokonać musieliśmy posiadać budynek, który będzie spełniał konieczne standardy.

Nie było łatwo znaleźć coś gotowego więc przeprowadziliśmy remont. Jak był rozległy i kosztowny można zobaczy na poniższych fotografiach obrazujących remont i efekt po nim.

Bieg Kolorowej Skarpety to inicjatywa z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, mająca na celu przybliżyć społeczeństwu potrzeby i możliwości osób z zespołem Downa.
Start na 3,21 km jest biegiem dla idei, nie dla wyniku, dlatego wszyscy uczestnicy startują z takim samym symbolicznym numerem 3,21 i dobrze się bawią.
Imprezą towarzyszącą jest Mini Bieg Kolorowej Skarpety dla dzieci, który odbywa się na dystansie 321 m.
Zarówno dystans jak i numer są symptomatyczne, ponieważ podobnie jak data Światowego Dnia Zespołu Downa 21.3 nawiązują do mutacji charakterystycznej dla zespołu 3 – trisomia, 21 – 21 pary chromosomów.